• Szkolne Koło Wolontariatu.

• W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. Jego celem jest zrzeszanie uczniów naszej szkoły, którzy chcą nieść pomoc innym w charakterze wolontariatu. Poprzez działalność w szkolnym Kole Wolontariatu u naszych uczniów rozwijana jest postawa życzliwości i otwartości na potrzeby innych osób.

Do zakresu działań Szkolnego Koła Wolontariatu należy przede wszystkim działalność o charakterze charytatywnym, tj:

- koleżeńska pomoc uczniowska

- pomoc najbardziej potrzebującym

- wspieranie szkolnych i lokalnych inicjatyw o charakterze charytatywnym

- prowadzenie akcji uświadamiających i uwrażliwiających środowisko szkolne na potrzeby innych.

Cechy, które charakteryzują wolontariusza Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole to:

- dobrowolność

- systematyczność

- bezinteresowność

- aktywność, osobiste zaangażowanie.

Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole jest pani Agata Froń. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do zapisania się w szeregi Szkolnego Koła Wolontariatu. Warunkiem zrzeszenia jest podpisanie zgody przez rodzica oraz oświadczenia i regulaminu przez ucznia. Więcej informacji można zasięgnąć u opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zapraszamy do zapisów! :)

REGULAMIN KOŁA