• Nasza Rada Rodziców

Skarbnik - Małgorzata Ganobis-Całus

Sekretarz -

1,5% może wiele

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przeciszowie wraz z Radą Rodziców od roku 2013 ma podpisane porozumienie ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska. Dzięki tej współpracy mamy możliwość uzyskania 1% z podatku. Są to pieniądze, które Rada może przeznaczyć na cele szkolne.

Ze środków jakie udało się zebrać dotychczas zostały zrealizowane:

- zakup sztandaru dla szkoły,

- wsparcie szkoły przy organizacji Jubileuszu 155-lecia Szkoły,

- finansowanie wody pitnej dla uczniów.

W imieniu własnym oraz Dyrekcji serdecznie dziękujemy za każdy odpis i każdą złotówkę, jaką udało się uzyskac dla szkoły.

Nawodniona szkoła

Jedną z ról wychowawczych polskich szkół jest edukacja dzieci w zakresie zasad dobrego odżywiania i zdrowego stylu życia. Nie powinna to jednak być tylko edukacja teoretyczna, dlatego na wniosek rodziców uczniów naszej szkoły Rada Rodziców zdecydowała się zapewnić stały dostęp do darmowej wody pitnej. W tym celu w szkole został wstawiony dystrybutor z wodą źródlaną Ustronianka.

Łatwy dostęp do wody podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, ale także podczas innych lekcji, umożliwi utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w organizmie. Liczymy również, że zasmakowanie w czystej wodzie i wyrobienie właściwych, zdrowych nawyków żywieniowych zaprocentuje lepszym zdrowiem i samopoczuciem naszych dzieci.

Nie chcemy jednak, aby to źródło wody pitnej stało się również źródłem dużej ilości odpadów plastikowych (kubeczki jednorazowe). Dlatego prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w butelki lub bidony (pojemność do 500 ml). Ze względów bezpieczeństwa naczynia te powinny być wykonane z tworzywa sztucznego.

Rajdy Rodzinne

Od kilkunastu lat Rada Rodziców organizuje Rodzinne Rajdy Górskie. Ostatnio uczniowie szkoły wraz z rodzicami i sympatykami szkoły uczestniczyli w XXI Rajdzie Górskim w Jaskini Bielskiej i w Koronach Drzew na Słowacji.

POZYTYWNIE NAKRĘCENI

Rada Rodziców zawsze wspierała i wspiera działania, akcje w naszej szkole, m. in. wycieczki, pikniki, rajdy, zabawy i bale, nagrody dla uczniów, Ligę Klas, koła zainteresowań.