• "Całe życie jest szkołą" J. A. Komeński
      • Śpiewające Jeziora
      • Orlik
      • Piknik Rodzinny
        • Wymieńmy się przeczytanymi książkami.

16.04.2024 r.

W ramach promowania czytelnictwa w naszej szkole Biblioteka Szkolna zorganizowała przedsięwzięcie mające na celu dalszy rozwój czytelnictwa wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Akcja polegała na wymianie książek pomiędzy czytelnikami.

Działania nasze osiągnęły zamierzony cel. Bardzo dużo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w akcji. Oddawane i wymieniane książki były wartościowe i ciekawe. Oddając i wymieniając książkę daliśmy jej nowe życie i nowego właściciela

• Spotkanie z Van Goghiem.

16.04.2024 r.

Uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w wycieczce, podczas której mieli okazję wziąć udział w multisensorycznej wystawie dzieł Vincenta van Gogha. Wystawa ta miała miejsce w zrewitalizowanym, zabytkowym hangarze na krakowskich Czyżynach, gdzie wszystko zostało zaaranżowane w sposób innowacyjny i interaktywny. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, uczestnicy mogli dotknąć, zobaczyć i usłyszeć sztukę Van Gogha w sposób niedostępny wcześniej.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

05.04.2024 r.

4 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dokładna data tego święta to 2 kwietnia. Wydarzenie to ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Z tej okazji w naszej szkole przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Uczniowie mieli okazję także rozwiązać rebus. Każdy, kto podjął próbę dostał mały poczęstunek, a wśród wszystkich uczestników zabawy zostały wylosowane 3 osoby, które otrzymały nagrody specjalne.

• „Easter Egg Hunt 2”

03.04.2024 r.

Z przyjemnością informujemy, iż końcówką marca po raz drugi nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Wydarzenia Kulturowego „Easter Egg Hunt 2” organizowanego przez Kreatywnych Anglistów z Raciborza i w związku z tym otrzymaliśmy kolejny certyfikat uczestnictwa.

Aby go otrzymać nauczyciele angielskiego naszej placówki zorganizowali zajęcia tematyczne dotyczące Świąt Wielkanocnych w krajach anglojęzycznych oraz przygotowali dla uczniów anglojęzyczne łamigłówki. Były stacje dydaktyczne skrywające sudoku, labirynty, rebusy, a nawet niestandardowe zadania matematyczne wymagające logicznego myślenia, ale nie zabrakło też dodatkowo filmów tematycznych, wiosenno-świątecznego Colour Coding-u, szukania i dopasowywania jajek oraz jajek z QR kodami.

Piątek 19.04.2024
    • PLAN LEKCJI

ZASTĘPSTWA są dostępne tylko w dzienniku elektronicznym (Organizacja szkoły ->plan lekcji).

W dniu 19.04.2024 r. p. A. Kalisz i p. A. Jurecka nie będą prowadziły zajęć - wycieczka kl 3.

W dniach 18.04.-19.04.2024 r. ks. M. Woźniak nie będzie prowadził zajęć.

W dniach 15.04.-19.04.2024 r. p. U. Urbanek, p. U. Ptaszkowska-Englert oraz p. U. Załęska nie będą prowadziły zajęć.

Zastępstwa mogą być modyfikowane nawet w dniu, którego dotyczą.

• JADŁOSPIS MIESIĘCZNY

15.04-19.04.2024 r. - III TYDZIEŃ